Kontrolór, Daňový úrad Bratislava, úsek kontroly

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1. 7. 2024
1 363,5 EUR/mesiac1.033,50 € funkčný plat + 130 € osobitný príplatok + 200 € minimálna výška osobného príplatku, ktorý možno priznať po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru + 568,50 € maximálna výška prídavku za výsluhu rokov (percentuálny podiel z funkčného platu odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej odbornej praxe) sa posudzuje individuálne

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

● Vykonávanie daňových kontrol za účelom preverenia správnosti určenia dane podľa všeobecne záväzných právnych predpisov, oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu DPH a pod. .
● Vykonávanie inej kontrolnej činnosti podľa všeobecne záväzných právnych predpisov, vyhľadávacia činnosť, miestne zisťovania, t. j. preverovanie určitých skutočností priamo na mieste, zvyčajne v sídle daňového subjektu, resp. v jeho prevádzkach, ako aj miestne zisťovania za účelom dodržiavania zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice.
● Vypracovávanie dokumentov súvisiacich s kontrolnou činnosťou a následným vyrubovacím konaním, samostatná odborná príprava rozhodnutí.

+ prídavok za výsluhu rokov (percentuálny podiel z funkčného platu odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej odbornej praxe) sa posudzuje individuálne
+ osobný príplatok možno priznať najskôr po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru
+ osobitný príplatok

● stabilné zamestnanie s možnosťou kariérneho rastu
● motivačné ohodnotenie (funkčný plat + ďalšie príplatky)
● pružný mesačný pracovný čas
● šesť týždňov dovolenky za kalendárny rok
● príspevok na stravovanie
● nadštandardná zdravotná starostlivosť
● odmeny pri životných jubileách
● možnosť profesijného vzdelávania prostredníctvom Akadémie finančnej správy
● rekreácie v účelových zariadeniach (Donovaly, Veľký Meder, Tatranská Lomnica)
● možnosť zahraničnej rekreácie (Česká republiky, Maďarsko)
● špeciálne ponuky (zľavy v CK na dovolenky, zľavy do divadla)
● tímbuildingové podujatia pre príslušníkov finančnej správy (MDD, vianočné posedenie, športové podujatia)
● letný tábor pre deti príslušníkov finančnej správy

Informácie o výberovom konaní

Funkciu KONTROLÓR obsadzujeme pre:
DAŇOVÝ ÚRAD BRATISLAVA, úsek kontroly, oddelenie daňovej kontroly 5, oddelenie daňovej kontroly 6, oddelenie daňovej kontroly 7, oddelenie daňovej kontroly 8, oddelenie daňovej kontroly 9, oddelenie daňovej kontroly 10, oddelenie daňovej kontroly 11, oddelenie daňovej kontroly 12

Počet obsadzovaných funkcií: 10

Druh štátnej služby: prípravná štátna služba

Stupeň oprávnenia na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami: vyžaduje sa bezpečnostná previerka I. stupňa pre stupeň utajenia "vyhradené"

(úspešný uchádzač je povinný predložiť do 30 dní odo dňa vzniku služobného pomeru materiály na bezpečnostnú previerku podľa § 16 ods. 1 zákona č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov)

Termín výberového konania: 5. 6. 2024 o 8:00 h (začiatok písomnej časti)
Termín na podanie žiadostí o zaradenie do výberového konania: do 29. 5. 2024

Miesto realizácie VK: Finančné riaditeľstvo SR, Mierová 23, 815 11 Bratislava

Výberové konanie pozostáva z overenia splnenia požiadaviek:
- ovládanie štátneho jazyka
- odborné vedomosti
- schopnosti a osobnostné vlastnosti občana

V prípade, že máte o uvedenú pozíciu záujem zašlite tlačivo Žiadosť o zaradenie do výberového konania a štruktúrovaný životopis na e-mailovú adresu: [email protected] . V predmete e-mailovej správy uveďte číslo výberového konania VK/43/2024/DÚBA.

Tlačivo - ŽIADOSŤ O ZARADENIE DO VÝBEROVÉHO KONANIA a informácie o ďalších výberových konaniach, nájdete na stránke Finančného riaditeľstva SR:

Podmienky prijatia:
bezúhonnosť, spoľahlivosť a duševná spôsobilosť na funkciu, ovládanie štátneho jazyka, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ku dňu vzniku služobného pomeru nie je členom politickej strany alebo politického hnutia a nie je poberateľom výsluhového dôchodku podľa zákona č. 328/2002 Z. z.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

ZNALOSŤ ZÁKONOV:
Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov, Zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4831352  Dátum zverejnenia: 16.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 363,5 EUR/mesiac